Společnost VCES postaví lakovnu pro Jaguar Land Rover

Společnost VCES postaví lakovnu pro Jaguar Land Rover
Mimořádný průmyslový projekt ve slovenské Nitře

Společnost VCES významným způsobem posiluje své působení na Slovensku. Účastí na výstavbě nového výrobního závodu pro automobilku Jaguar Land Rover v Nitře potvrzuje svoji schopnost realizovat největší projekty vregionu střední Evropy.

Společnost VCES postaví jeden znejdůležitějších objektů budoucí továrny – lakovnu. Součástí kontraktu je nejen provedení kompletních stavebních prací včetně TZB a vytvoření předpokladů pro instalaci specializovaných výrobních technologií, ale také zajištění projektové dokumentace celé budovy. Nová lakovna je objekt sdélkou 400 m, výškou 28 m a výměrou cca 56 000 m2. Její dokončení je naplánováno na leden 2018 a aktuálně představuje investici ve výši 62 mil. eur. Dokončení celého areálu by mělo následovat vzáří 2018.

Výrobní závod společnosti Jaguar Land Rover vNitře, která je se svými 80 000 obyvateli šestým největším městem na Slovensku, by měl po svém dokončení vytvořit 2800 nových pracovních míst a ročně vyprodukovat až 150 000 vozidel. Jedná se tak o dosud největší přímou investici na Slovensku, kde automobilový sektor reprezentuje 43 % průmyslové produkce a 25 % exportu.

Prostřednictvím své středoevropské pobočky – společnosti VCES, se skupina Bouygues Bâtiment International (BBI) opět vrací na Slovensko. Jedenáct let po dokončení výrobního závodu pro společnost PSA PEUGEOT CITROËN vTrnavě, a stovkách tisíc metrů čtverečních realizovaných výrobních hal vČeské republice a na Slovensku pro lokální i mezinárodní klienty, tak zaznamenává skupina BBI další úspěch vautomobilním průmyslu.

Fotogalerie